Coaching is een prachtvak. Mensen ontspannen terwijl je naast ze wandelt, ze worden milder, hun hoofd verfrist, ze ontdekken mooie aspecten van zichzelf, maken nieuwe keuzes en stappen richting wat echt past. Ze voelen zich beter. En dat doet jou ook goed.

Natuurlijk geef je het beste in je coaching. Je luistert aandachtig, stelt behulpzame vragen waarmee de ander verder komt, je begeleidt een oefening op een zinvolle wijze. Goed!

Maar hoe weet je nu of je echt goed bezig bent? En hoe verbeter je voortdurend de kwaliteit van je coaching, zodat je gedurende elk coachtraject alleen maar beter wordt, en je coachee er meer aan heeft?

Hoe verbeter je de kwaliteit van je coaching?

Je verhoogt de kwaliteit van je coaching door je coachees actief en concreet naar feedback te vragen. Vraag je coachees na élke coachwandeling op deze 4 items (iets verder lees je waar deze vragen vandaan komen):

  • Heb je het gevoel dat ik je begrepen heb? Waar wel, waar niet? Wat kan ik beter doen?
  • Hebben we het gehad over de dingen die jij belangrijk vond? Zijn er dingen blijven liggen? Welke?
  • Wat zou ik beter kunnen doen in mijn aanpak? Waar help ik je beter mee?
  • Is er nog iets waarmee mijn coaching beter zou worden?

Het is best spannend! Misschien krijg je wel kritiek, au. Het kan confronterend zijn. Maar hoe dan ook, je leert er enorm veel van. Ik heb het een tijd gedaan en het was leerzaam. Mijn coachees reageerden ook steeds nauwkeuriger op de vragen. Zij leerden er ook van.

Een voorbeeld dat ik meemaakte. Toen een coachee niet snel genoeg antwoord gaf, dacht ik dat ik de vraag niet helder had gesteld en herformuleerde ik het op een andere wijze. In de feedback schreef ze dat ze mijn vraag begreep maar denktijd nodig had. Ik hoefde alleen maar stil te zijn. Het was zo fijn om haar die stilte en rust te geven. Het deed ons beiden goed.

Mail je coachee na elke coachwandeling deze 4 vragen. En stem je er steeds weer op af.

Session Rating Scale

De 4 vragen zijn geïnspireerd op de Session Rating Scale van Scott Miller. Ik leerde het van Mark Crouzen, klinisch psycholoog-psychotherapeut. Er is veel onderzoek gedaan naar de Session Rating Scale en het verbetert de kwaliteit van therapie (en coaching) met wel van 65%!

In de Coach Opleiding vraag je ook feedback…

Natuurlijk: in de Post HBO Wandelcoach Opleiding leer je steengoed wandelcoachen. En dat komt ook omdat je na élke coachwandeling om feedback vraagt. Je vraagt nog uitgebreider dan deze 4 vragen. Zo ga je naar zinvolle resultaten en jouw kwaliteit neemt voortdurend toe. Klinkt goed, niet?

Intervisie en Supervisie

Daarnaast is het altijd zinvol om deel te nemen in een intervisiegroep. Binnen de opleiding leer je werken met een bekrachtigend format. Daar word je blij van. Zo durf je te komen met de dingen waar je over tobt in je coaching, zonder faalgevoel.

In de opleiding ontvang je ook supervisie. Je reflecteert op jouw rol als coach. Wat doe je als je coachee niet in beweging ziet komt? Of als je je ongemakkelijk voelt bij een coachee? Onontbeerlijk, die supervisie.

Welke feedback van je coachee hielp jou?

Wat was voor jou verrassende feedback waardoor je echt beter werd? Vertel het ons in de comments.

Wil je meer weten over kwaliteit van coachen?

Lees:  

Toolbox en Kennisbank

Meer inspirerende artikelen, video’s en blogs over coachen en wandelcoachen vind je in onze Toolbox Wandelcoachen en Toolbox Coachen. 
De Toolboxen zijn een onderdeel van onze vrij toegankelijke Kennisbank voor Coaches en Wandelcoaches. 

Wil je meer leren over Wandelcoaching?

Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van de nieuwste blogs, verrassende artikelen en video’s over coachen. Meld je aan voor onze nieuwsbrief.

Hilde Backus
@wandelcoach.nl

Hilde Backus van Het Coach Bureau | wandelcoach.nl

Over Wandelcoach.nl

Je las een blogartikel van wandelcoach.nl. Leuk dat je op onze website bent!

Opleidingen voor wandelcoaches
Ben je geïnteresseerd in het vak van wandelcoach? We bieden verschillende opleidingen en trainingen.

Loopbaancoaching & talentontwikkeling
Ben je een professional of manager op HBO/WO-niveau? Heb je het gevoel dat je meer uit je werk en leven zou kunnen halen? Daar helpen we je graag bij.

Nieuwe artikelen direct per e-mail ontvangen?
Meld je dan aan voor ons gratis e-zine!

Meld je aan voor het gratis e-zine van Het Coach Bureau