Wandelcoach Opleidingen & Trainingen
Je vind hier een overzicht van alle coaching opleidingen en coaching trainingen. We leiden al sinds 2004 wandelcoaches op met de Post-HBO Wandelcoach Opleiding (Nobco erkende coach opleiding).En we hebben een heel pallet aan vervolg-trainingen en vervolg-opleidingen.
Wandelcoach worden? Of wil je wandelcoaching toevoegen aan jou coach toolbox? Volg één van onze (wandel)coaching opleidingen.
Het beroep van wandelcoach is natuurlijk geweldig!
Wil je wandelcoach worden maar wil je eerst een goede opleiding volgen? Ben je al coach maar lukt het soms niet om de gewenste resultaten te bereiken bij je coachees? Wil je dat leren én ontdekken hoe je de natuur hierbij kunt inzetten?
Onze inspirerende, praktische, compassievolle en resultaatgerichte wandelcoach opleidingen en trainingen helpen je. Leg de basis voor je loopbaan of bedrijf als wandelcoach en treed je nieuwe werkterrein met zelfvertrouwen tegemoet.
Opleiding tot professioneel coach met specialisatie wandelcoaching, Post-HBO niveau en erkend door NOBCO-EMCC op Practitioner niveau (EQA en EIA).
- 7 opleidingsdagen + intervisie + supervisie
- NOBCO-EMCC erkend
- NOBCO-PE (39), StiR-PE (49), LVSE-PE (11), BGN-PE (60)
Startdatum en Plaats
- Apeldoorn, 30 oktober 2026 (Laatste Plaatsen)
- Utrecht (Bunnik), 6 november 2026
- Utrecht (Bunnik), 12 maart 2027
- Apeldoorn, 2 april 2027
- Breda (Oosterhout), 15 april 2027
Opleiding tot professioneel loopbaancoach met specialisatie wandelcoaching, Post-HBO niveau.
- 10 opleidingsdagen + intervisie + supervisie
Startdatum en Plaats
- Apeldoorn, 30 oktober 2026 (Laatste Plaatsen)
- Utrecht (Bunnik), 6 november 2026
- Utrecht (Bunnik), 12 maart 2027
- Apeldoorn, 2 april 2027
- Breda (Oosterhout), 15 april 2027
Verdiepende training, waarin je leert hoe je mensen begeleidt bij verlies, rouw en het hervinden van richting in een veranderde werkelijkheid.
- voor coaches en wandelcoaches
- 2 dagen
- 12 NOBCO-PE uren
Datum en Plaats
- 28 oktober en 18 november 2026, Bunnik (Utrecht) (Wachtlijst)
- 7 april en 21 april 2027, Bunnik (Utrecht)
Verdiepende training waarin je leert hoe je mensen met stress- en burn-outklachten professioneel begeleidt naar het pad van herstel.
- voor coaches en wandelcoaches
- 2 dagen
- 12 NOBCO-PE uren (punten)
Startdatum en Plaats
- 11 maart en 8 april 2027, Bunnik (Utrecht)
Verdiepende training waarin je leert hoe je coachees begeleidt naar meer vitaliteit, energie en een gezonde leefstijl.
- voor coaches en wandelcoaches
- 2 dagen
Startdatum en Plaats
- 24 maart en 21 april 2027, Bunnik (Utrecht)
Verdiepende training waarin je leert ACT (Acceptance and Commitment Therapy) toe te passen in wandelcoaching en je coachees helpt om veerkrachtig om te gaan met gedachten en emoties.
- voor coaches en wandelcoaches
- 2 dagen
- 12 NOBCO-PE uren
Datum en Plaats
- 4 november en 25 november 2026, Bunnik (Utrecht)
- 3 maart en 24 maart 2027, Bunnik (Utrecht)
In deze verdiepende training leer je hoe je je coachee op een systemische manier kunt coachen in de natuur. Systemisch coachen is coachen met aandacht voor de context van je coachee en de systemen waar hij of zij deel van uitmaakt.
- voor coaches en wandelcoaches
- 2 dagen
- 12 NOBCO-PE uren
Datum en Plaats
- 30 oktober en 27 november 2026, Bunnik (Utrecht)
- 12 mei en 9 juni 2027, Bunnik (Utrecht)
n deze verdiepende training leer je hoe je er tijdens een groepswandeling voor zorgt dat deelnemers met elkaar in gesprek gaan. Je krijgt inzicht in groepsprocessen, ontvangt praktische handvatten en leert hoe je de regie behoudt. Natuurlijk leer je ook hoe je de natuur er zinvol bij betrekt.
- voor coaches en wandelcoaches
- 2 dagen
Datum en Plaats
- 23 april en 28 mei 2027, Bunnik (Utrecht)
Verdiepende training waarin je leert hoe je lichaamsbewustzijn inzet in (wandel) coaching en ontdekt hoe mildheid en kracht prachtig samengaan.
- voor coaches en wandelcoaches
- 2 dagen
- 12 NOBCO-PE uren
Datum en Plaats
- 25 mei en 1 juni 2027, Bunnik (Utrecht)
Verdiepende training waarin je het Labyrint leert inzetten in je coaching.
- voor coaches en wandelcoaches
- 2 dagen
Datum en Plaats
- 23 en 24 april 2027, Werkhoven (Utrecht)
Vervolgtraject voor het behalen van je NOBCO-EMCC Practitioner diploma (EQA) en je persoonlijke NOBCO Accreditatie (EIA). Daarmee ben je NOBCO erkend coach! Uitsluitend voor afgestudeerden van de Wandelcoach Opleiding.
- voor wandelcoaches van onze opleiding
- 3 dagen plus supervisie
Datum en Plaats
- 16 april, 21 mei en 25 juni 2027, Bunnik (Utrecht)
Verdiepende vervolgopleiding waarin je leert loopbaanvragen professioneel te begeleiden. En behaal het Noloc erkende Loopbaancoaching diploma (*)! Uitsluitend voor afgestudeerden van de Wandelcoach Opleiding.
- voor wandelcoaches van onze opleiding
- 3 dagen
Datum en Plaats
- 27 oktober (Online-ZOOM), 18 november (Online-ZOOM) en 9 december 2026 (Bunnik) (VOL)
- 24 maart 2027 (Online-ZOOM), 14 april (Online-ZOOM) en 19 mei 2027 (Bunnik)







